jak žít s umělými nehty

Při první návštěvě doporučuji tzv. přirozenou délku nehtu,lépe si zvyknete a nehty nejsou tolik náchylné na zlomení jako ty dlouhé.Délka i materiál se volí i dle Vaší profese,proto mě prosím informujte zda je Vaše práce manuálné namáhavá či ne.Např. při častějším kontaktu s vodou(hospodyně,atd.) se volí raději akryl.Je odolnější vůči vodě než gel.

RADY A TRIKY

NA CO SI DÁVAT POZOR
- při vyndavání předmětů z kapes úzkých sukní a kalhot,svléknout a vysypat
- při velkém úklidu použijte gumové rukavice s bavl. vložkou, např.na mytí okenních rámů
- při sbírání drobných mincí, předmětů, otevírání řetízků, uzávěrů naušnic - najděte si jiný systém či požádejte přítele
- na intezivní tlak , opět při úklidu
- POZOR v sauně mohou nehty pálit, rychle se zahřejí na teplotu v místnosti

TRIKY
- naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky) a NE špičkami nehtů
- při otevírání a zavírání šuplíků, dveří a skříní, využijte klouby prstů
- na používání nehtů při obouvání - použijte lžíci
- otevírání dveří, tankování, prudké otáčení volantu, upravování sedadel, otevírání kapoty vozu, údržby auta, odstraňování námrazy, na těžko dostupné předměty v nebezpečných skulinkách, si pomáhejte pevnějšími nástroji
- při stlaní na převlékání ložního prádla a zasunování jej za matrace - použijte např. pravítko
- Stisknutí tlačítek , odpásávání dítěte ze sedačky aj. - použijte klouby prstů
- U oblékání silonových punčocháčů, legín apod. dejte pozor na to, aby jste za materiál tahaly jen bříšky prstů
- Otvírání plechovek s nápoji aj. si pomozte raději příborem
- Seškrabávání nálepek, výherních losů či jiné přilepené věci - použijte cokoli, jen ne nehty

NEČISTOTY ZA NEHTY
Při umělém prodloužení nehtů pomocí tipu nebo šablonky se po nějaké době objeví ze spodní strany schodek v místě nalepení tipu či prodloužení gelem a nasazení na přírodní nehet (menší vrstva lepidla, gelu). V místě tohoto zářezu se drží nečistoty a klientky snažící se nečistoty ostrým předmětem odstranit, si odchlipují tip od nehtu. Vzniká tak vzduchová bublina, a pak se může celá vrstva hmoty oddělit od nehtu.

Rada pro klientky: Nesnažte se žádným způsobem odstranit nečistoty, které nezmizí po pečlivém umytí, vyčistěte lihem nehty ze spodní strany (nejlépe vatovou tyčinkou, která se používá na čištění uší), důkladné vybroušení lepidla (a tím i zbavení nečistot) nechte raději na mě.

NEHTY A ZIMNÍ OBDOBÍ
V zimním období, především vlivem studeného suchého vzduchu a mrazivého počasí, trpí nejen pokožka rukou, ale především nehty a to i ty uměle prodloužené či zpevněné. Umělá hmota namrzá a může při dost malém nárazu prasknout a potom se zlomit při sebemenším tlaku. Chraňte proto své ruce a krásné upravené nehty teplými rukavicemi. Díky rukavicím si udržíte teplé i konečky prstů a nehty. Modelovací hmota udrží svou pružnost, která je její velkou předností.